Історія компанії Технопростір

Великі історії – це історії тисяч маленьких кроків зроблених в правильному напрямку.

Початок

Козак Сергій Васильович – єдиний засновник та власник компанії Технопростір. В комп’ютерному бізнесі з 2002 року, обожнює свою сім’ю, роботу та акваріуми.

Все почалось з любові бабусі – вона продала корову, і подарувала внукам гроші. По 600 гривень порівну між Юлею, яка витратила їх на шубу, і Сергієм, який купив комплектуючі на свій перший комп’ютер з б/в деталей. Материнська плата – 25 грн, монітор 50 грн, хто ще пам’ятає такі цифри? 

З того часу Сергій купував і продавав деталі, постійно вдосконалюючи всі комплектуючі і в результаті отримав хороший комп’ютер. Після закінчення школи у 2000 році, продавав перші комп’ютери своїм одногрупникам – купував гуртом у Хмельницької компанії, збирав та налаштовував.


Перший міні-офіс

Вже через рік Сергій покинув навчання, організував міні-офіс на квартирі, клієнти знаходили його через “газету Є” – найпопулярніший та єдиний гугл на той момент. Приклад оголошення про продаж комп’ютера в 2002 році – Intel xeon 5420/Asus p5k3deluxe/geforce gtx650/2gb ram.

Тоді Сергій звернув увагу, що оголошення сортують по алфавіту, починаючи зі знаків, і саме тому його перші оголошення починались зі знаків оклику, далі – звичайні текстові, і в закінченні рубрики для тих, хто нічого не зміг обрати – “Якщо ви втомились шукати комп’ютер, звоніть 77-35-56”. 

Потім був період продажу вживаних комп’ютерів з Європи, за якими Сергій їздив на поїзді до Львову. Далі був грудень, величезний попит і перша 1000$ прибутку (це 5000 грн, а середня ЗП, на хвилиночку, була 300 грн.)

Це було неймовірно! Уяви, тобі 20 років. Ти без знайомств і грошей, просто займаючись улюбленою справою, заробив такі гроші, які до того ніколи не тримав в руках! Сергій продовжував їздити на тролейбусі, харчуватись булочками та кефіром і вкладати весь прибуток в улюблену справу.


Підприємництво, гурт

Вже в січні 2003 року Сергій запрошує до себе в команду колишніх однокласників, знімає офіс в центрі міста і реєструє себе підприємцем. Оренда офісу в готелі “Колос” коштувала 280 грн. А провести звичайний, стаціонарний телефон – 2000 грн! Просто подумай, ми зараз живемо в час, коли мобільний зв’язок доступний як повітря, а тоді стаціонарний телефон коштував як річна заробітна плата!

Через деякий час було відкрито перший роздрібний магазин – ПК-центр. (вул. Камянецька 51. Будете проїжджати у Хмельницькому по центральній вулиці – зверніть увагу). Ех, якби тоді у нього були знання як вірно вибрати локацію – там не було трафіку людей, не було клієнтів.

Але, завдяки цьому, почав розвиватись гурт і в 2005 році запрограмували перший портал, де клієнти самостійно могли робити замовлення, 2006-2007 рік працював достатньовеликий склад в Гречанах. Це був справжній успіх!

Клієнтам звісно подобалось працювати з чіткою, системною компанією. В той час великі компанії, як Ельдорадо, Комфі, Фокстрот лише починали свій розвиток і ділили ринок з місцевими підприємцями, хто з них ставав системним і сильним – ріс і розвивався, адже попит був дуже високий. Дуже швидко ПК центр почав працювати по області і за межами.

2008 рік – через кризу переїзд складу на вул. Шевченко на оцинкований завод. Великий склад, офісні кімнати – це будки, побудовані з ДСП і пінопласту без денного світла.  Тоді працювало 10 людей – 5 працівників складу ,  три гуртових менеджери та 2 водія.


Технопростір – народження

2010 рік – народження Технопростору і вихід на роздрібну арену – магазин Технопростір в Оазисі став улюбленим для хмельничан і болем для конкурентів. Величезний, світлий магазин у жовтих кольорах з великим асортиментом техніки – нарешті ми можемо тішити рідне місто!

2011 рік – переїзд на склад на Тернопільську, який з часом викупили, там зараз розташовано склад ТП і Famo, прийом товару Фамо та виробництво меблів для відкриття магазинів.

В 2017 році офіс змінює локацію і переїжджає до парку Шевченко – в колишнє приміщення Промінвестбанку. До речі, у 80-ті роки, коли його було побудовано – там був спортзал великий, сауна, перукарня, більярд. З тих пір офіс виріс з 30 до 85 людей, ми займаємо два поверхи і нам вже тісно! На той час було 12 роздрібних магазинів.

2019 рік – в магазинах було оновлено візуал та меблі, Сергій особисто займався проектуванням та розробкою. 2000 сверлінь точних отворів за два дні, просто уявіть). На момент відкриття оновленого Оазису всі були настільки втомлені та виснажені після безсонного тижня, останні години перед відкриттям Сергію сил вистачало лише на підмітання віником. Це був переломний момент, коли ТП перестав залежати від виробників меблів і ми сформували свою команду відкриттів.

Влітку 2019 року відкрито перший магазин Famo і з того часу в суто технічну компанію додали дівчачої краси, яка тим не менш побудована на системі та стандартах Технопростору.

| Історія продовжується, суть у тому, що за успіхом завжди стоїть важка, постійна праця, часті ризики, пріоритет роботи. Але любов до справи і праця – завжди в перспективі дають правильні плоди. Просто пам’ятайте це!


Posted

in

by

Tags: